Gabon 1-1 Gana: velik prepir po remiju Black Stars na AFCON 2021, Benjamin Tetteh prejel rdeči karton (video)

ŠPORT
  • Gabonski Pantherji so na svoji drugi tekmi AFCON 2021 v Kamerunu remizirali Black Stars z 1-1.
  • Stars so zgodaj povedli v 19. minuti po zaslugi zadetka Dedeja Ayewa, a so ga v 82. minuti preklicali.
  • Po sodnikovem žvižgu za konec tekme je na igrišču izbruhnil prerivanje med črnimi zvezdami in njihovimi gabonskimi kolegi.
  • V prerivanju je Benjamin Tetteh, pozna zamenjava na tekmi, prejel rdeči karton, potem ko je udaril gabonskega igralca

Izbruhnil je velik prepir, potem ko je Gana na svoji drugi tekmi na Afriškem pokalu narodov (AFCON 2021) 2021 v Kamerunu remizirala z Gabonom (1:1).

Black Stars so se v petek, 14. januarja 2022, pomerili s Panthersi na drugi tekmi turnirja v Yaoundeju.

AFCON2021: Komentator od navdušenja spleza na stol, po zmagi hodi po glavi

Po porazu z 1:0 proti Maroku na svoji prvi tekmi so črne zvezde potrebovale zmago, da bi svojo usodo kvalifikacij položile v svoje roke.

Prepir med Gabonom in Gano
Vir fotografije: @sweet_mother_peace
Vir: Instagram

Toda po zgodnjem vodstvu v 19. minuti z divjim kapitanovim udarcem strani Dede Ayew je Gabonec izenačil v 82.

Ko je sodnik odslužil zadnji žvižg, je med igralci Črnih zvezd in njihovimi nasprotniki izbruhnil prepir.

Igralci Gane so bili jezni, ker jim ekipa Gabona ni vrnila igre pred izenačenjem. V vodstvu do zadetka Gabona je Daniel Kyereh iz Gane padel, Baba Rahman pa je žogo podal na dotik.

Toda ko se je igra nadaljevala, Gabon v duhu poštene igre ni vrnil žoge Gani in je šel naprej in zadel.

Črne zvezde bi se morale vrniti in skupaj podprimo Nigerijo - Ganci pravijo GFA

V pretepu, ki je sledil, je ganski napadalec Benjamin Tetteh, ki je bil pozna zamenjava, dobil rdeči karton zaradi nasilnega vedenja. Videli so ga, kako je udaril gabonskega igralca.

Posnetek pretepa je objavil blog Instagram Ronnie je povsod :

Nova prepoved za Benjamina Tetteha

Medtem ko igralec z neposrednim rdečim kartonom običajno odsluži prepoved igranja dveh tekem na turnirju, bo Benjamin Tetteh verjetno kaznovan bolj kot to.

Po besedah ​​športnega novinarja Sheikha Tophica Abdul-Kadirja Sienuja, ki je pri Black Stars v Kamerunu, je CAF močno zavrnil ravnanje Tetteha in mu ne bodo prizanesli.

'Po mojih izkušnjah vsako tako ravnanje pogosto pritegne dodatne sankcije poleg predvidene kazni. Verjetno bo Tetteh dobil dodatno prepoved.
'Če se to zgodi, bo Tettehov turnir tako rekoč končan, saj bo imel pravico igrati šele od polfinalne faze.'

Ekipa Black Stars je kot Man Utd - se smeje Nana Aba, potem ko je ekipa izgubila z 1:0 proti Maroku

Videoposnetek divjega udarca Dedeja Ayewa, s katerim so Black Stars dosegli 1-0 proti Gabonu

medtem, YEN.com.gh prej objavljeno a video gola, ki ga je Dede Ayew dosegel proti Gaboncu .

Zadetek je že 10. gol AFCON-a, ki ga je Dede Ayew dosegel v 23 nastopih za Black Stars.