• Vezist Mohammed Kudus se je vrnil po poškodbi
  • 21-letnik je prejšnji teden začel trenirati in v petek zvečer zaigral na tekmi Young Ajaxa
  • Kudus je zaradi poškodbe odsoten že skoraj dva meseca

Vezist Ghana Black Stars, Mohammed Kudus, se je vrnil po poškodbi, zaradi katere ni bil skoraj dva meseca, potem ko je v petek igral v igri Young Ajaxa.

Enaindvajsetletnik je zadel, ko je mladi Ajax 17. septembra 2021 v ligi rezervistov premagal Almere City s 4:2.

Na fotografijah, objavljenih na spletni strani kluba, je videti Mohammeda Kudusa, kako uživa po 45 minutah akcije. Bil je najboljši igralec v prvem polčasu.

Ganski zvezdnik Mohammed Kudus se po poškodbi vrača v Ajax's victory over Almere City
Ganski zvezdnik Mohammed Kudus se vrača po poškodbi ob zmagi Ajaxa nad Almere Cityjem. VIR: Twitter/ @_Owurakuampofo @AFCAjax
Vir: Twitter
'Mladi Ajax ima okus za to. Po čudoviti zmagi nad NAC-om v začetku tega tedna je bil Almere City zdaj izenačen z zmagovalnim vozičkom. Z Mohammedom Kudusom kot najboljšim igralcem na igrišču v prvem polčasu je Max de Waal ukradel šov po odmoru: dosegel je neponarejen hat trick: 2-4,« so zapisali pri klubu.

Novi ganski vratar Jojo Wollacott ponosen na 'uresničene sanje' prvenec Black Stars

Mohammed Kudus se je poškodoval med igranjem za Ajax v predsezoni na tekmi proti Anderlechtu.

Razburljivi in ​​nadarjeni vezist od takrat ni igral za senior in je izpustil začetek sezone nizozemske Eredivisie.

Vendar pa je njegova vrnitev velika motivacija za trenerja Ajaxa Erika Ten Haaga, ki potrebuje igralca za uspešno kampanjo.

V petek zvečer je Kudus dokazal, kako plodovit je, potem ko je dosegel izenačenje v obračunu Almere Cityja s 4:2 v ligi rezervistov.

Lance Duijvestijn je povedel Almere Cityju pred izenačenjem Kudusa. Napadalec Max De Waal je dosegel hat-trick za Ajax in povišal na 4-1, preden je Tijmen Wildeboer vrnil enega, ko se je tekma končala s 4-2.

Mohammed Kudus naj bi se vrnil v prvo ekipo na tekmi proti Fortuni Sittard.

Video pade, ko Andre Ayew šokantno izbere Maneja pred Salahom za najboljšega afriškega igralca

Prej, yen.com.gh je poročal, da je ganski vezist, Mohamed Jeruzalem , se je v petek, 20. avgusta 2021, predstavil v novi Ajaxovi tretji opremi, ko je bila nova uniforma predstavljena navijačem kluba.

Dres je navdihnil odnos kluba z legendarnim reggae glasbenikom Bobom Marleyjem.

Na fotografijah, ki jih je na Twitterju objavil Ajax FC in jih je videl YEN.com.gh, je Mohammed Kudus viden oblečen v pretežno črnem dresu z rdečo, zlato in zeleno črto na ramenih.