Tokio 2020: Jamajške tekačice osvojile zlato, srebro in bron, Elaine Thompson-Herah podrla rekord

ŠPORT
  • Jamajka je osvojila zlato, srebro in bron v ženskem sprintu na 100 m, potem ko so Elaine Thompson-Herah, Shelly-Ann Fraser-Pryce in Shericka Jackson osupnile svet.
  • Elaine Thompson-Herah je postala najhitrejša ženska na svetu, potem ko je podrla olimpijski rekord
  • Drugo in tretje mesto sta ločili le dve stotinki sekunde, Shericka Jackson pa je postavila nov osebni rekord.

Naš manifest: To je tisto, v kar YEN.com.gh verjame

Jamajka je znana po svoji olimpijski ekipi v bobu in po svoji moči v atletiki. Jamajške sprinterke na 100 m so osupnile svet s svojo osupljivo predstavo.

V sprintu na 100 m so osvojili zlato, srebro in bron, Elaine Thompson pa je postavila nov olimpijski rekord.

Zlato je osvojila Elaine Thompson-Herah, ki je dirko končala v 10,61 sekunde. Shelly-Ann Fraser-Pryce ji je bila za petami z 10,74 sekunde, Shericka Jackson pa je bila dobesedno nekaj sekund za njo z 10,76 sekunde.

Tokio 2020: Ganci reagirajo na nastop Abeikuja Jacksona

Olimpijske igre, Jamajka, tekačice, zlato, srebro, bron, Elaine Thompson-Herah, podira rekord
Elaine Thompson-Herah Shelly-Ann Fraser-Pryce in Shericka Jackson so na olimpijskih igrah v Tokiu osvojile zlato, srebro in bron. Avtor fotografije: @BleacherReport
Vir: Twitter

BODI POZOR: Kliknite »See First« pod zavihkom »Following«, če si želite ogledati novice YEN.com.gh v svojem viru novic!

Jacksonova je med dirko dosegla svoj osebni najboljši čas. Elaine je zdaj uradno druga najhitrejša ženska v zgodovini.

Najhitrejša ženska na svetu

Trenutni svetovni rekord v šprintu na 100 metrov ima Florence Griffith-Joyner, ki znaša 10,49 sekunde.

Griffith-Joyner je žal umrla leta 1998, zaradi česar je Elaine najhitrejša ženska na svetu.

Svet se odzove na Jamajko, ki je zasedla prva tri mesta na stopničkah v teku na 100 m

@EmmanuelAcho:

'Tako je! Jamajka je osvojila zlato, srebrno in bronasto medaljo v ženskem teku na 100 m na #olimpijskih igrah.
Elaine Thompson je zmagala v 10,61 sekunde in postavila olimpijski rekord. Drugi najhitrejši čas EVER in postati najhitrejša ženska na svetu!
Vsem sem vam rekel, da so ti Jamajčani ZA TO AKCIJO!!'

@JamaicanLabrat:

'Kot je sinoči rekel komentator, je Shelly največja šprinterka in ni potrebovala zlata, da bi to dokazala. Standard je postavila kot dvojna olimpijska prvakinja in zdaj ga je Elaine izenačila. Razumem, da je Shelly razočarana, vendar je je legenda.'

Kitajec Qian Yang je osvojil prvo zlato medaljo na olimpijskih igrah v Tokiu 2020

Tatjana Schoenmaker je osvojila zlato medaljo in podrla svetovni rekord

Tatjana Schoenmaker, prva dobitnica zlate olimpijske medalje iz Južne Afrike leta 2021, je v petek zmagala v finalu na 200 m prsno za ženske in pri tem podrla svetovni rekord.

Schoenmakerjeva, ki je plavala v 4. stezi, je tekmovala odlično in je uvodnih 100 m sedela za Američanko Lilly King, preden se je premaknila čez zadnjih 100 m. 24-letnik je prikazal brezhibno predstavo in se stene dotaknil v 2:18:95 sekundah.

Uživate v branju naših zgodb? Pridružite se YEN.com.gh Telegram kanal! Nikoli ne zamudite pomembnih posodobitev!

Prenesite aplikacijo za novice YEN Google Play zdaj in ostanite na tekočem z glavnimi novicami iz Gane!