Tokio 2020: Samuel Takyi pripravlja polfinalni spopad z ameriškim boksarjem Dukom Raganom

ŠPORT
  • Samuel Takyi se bo v Tokiu pomeril z Američanom Dukeom Reganom v polfinalu v kategoriji peresa.
  • 20-letnik je v četrtfinalu premagal Davida Ceiberja iz Columbie
  • Na olimpijskih igrah v Tokiu ima zagotovljeno vsaj bronasto medaljo

Naš manifest: V to verjame YEN.com.gh

Ganski boksar v peresni kategoriji Samuel Takyi se bo v polfinalu pomeril z ameriškim borcem Dukom Raganom, potem ko je v osmini finala premagal Kolumbijca Davida Ceiberja Avilo.

Zmaga, ki mu zagotavlja najmanj bronasto medaljo, pomeni, da Američan stoji med njim in zlato ali srebrno medaljo.

Bitka je bila potrjena, potem ko je Duke Ragan v drugem četrtfinalnem dvoboju v Tokiu premagal irskega boksarja Kurta Walkerja.

Tokio 2020: Samuel Takyi pripravlja polfinalni spopad z ameriškim boksarjem Dukom Reganom. VIR: Twitter/ @Tokyo2020 @Duke1ragan
Vir: Twitter

Samuel Takyi je po svojem zadnjem podvigu postal četrti Ganec, ki je osvojil medaljo na olimpijskih igrah, prejšnji trije pa so osvojili dve bronasti medalji in eno srebrno.

Tokio 2020: Boksar Samuel Takyi osvoji prvo olimpijsko medaljo Gane po 29 letih

20-letni borec bi lahko šel še korak dlje z osvojitvijo zlata, ko bi premagal Dukea Ragana.

Takyi se je pridružil princu Amarteyju, Eddieju Blayu in Clementu Quarterju kot ganski boksarji in osvojili medalje na igrah.

Svojo pot je začel v Tokiu, potem ko se je poslovil v svoji prvi borbi, nato pa je pripravil mojstrski tečaj, da je premagal ekvadorskega boksarja Carlosa Caiceda, preden je nadklasiral Davida Ceiberja.

Medtem je Duke Regan v osmini finala premagal Francoza Samuela Kristohurryja, nato pa premagal Serika Termizhanova iz Kazahstana in nato premagal Irca Kurta Walkerja.

Samuel Takyi in Duke Regan se bosta v ringu pomerila v torek, 3. avgusta 2021.

BODI POZOR: Kliknite »See First« pod zavihkom »Following«, če si želite ogledati novice YEN.com.gh v svojem viru novic!

Prej, YEN.com.gh poročali, Samuel Takyi 20-letni boksar, ki bo zastopal Gano na olimpijskih igrah leta 2020, ki še potekajo na Japonskem v Tokiu, je osvojil prvo medaljo za Gano na tem dogodku.

Kitajec Qian Yang je osvojil prvo zlato medaljo na olimpijskih igrah v Tokiu 2020

V trenutku, ki bi bil zapisan kot neprecenljiv, je nadarjeni boksarski čudežni deček zmagal v olimpijskem četrtfinalu in osvojil medaljo za državo.

Takyi je zmagal nad 32-letnim Kolumbijcem Davidom Ceiberjem Avilo, zaradi česar so sodniki ocenili ganskega zmagovalca dveh od treh rund in tako 20-letnemu zmagovalcu podelili zmago nad nasprotnikom.

Uživate v branju naših zgodb? Pridružite se YEN.com.gh Telegram kanal! Nikoli ne zamudite pomembnih posodobitev!

Prenesite aplikacijo za novice YEN Google Play zdaj in ostanite na tekočem z glavnimi novicami iz Gane!